A na Slovensku tiež! Povedali sme si a na podporu našich juniorských hokejistov na svetovom šampionáte vo Fínsku sme najali špecialistu, ktorý mal mladým puškám po lopate vysvetliť, ako sa hrá hokej v krajine tisícich jazier.

Branku Neminnem, „fínsky“ tréner a hokejový analytik, to zvládol dokonale. Jediný problém bol, že by mu nerozumel ani rodený Fín.

Branku Neminnem je totiž viac známy ako Matěj Ruppert z kapely Monkey Business a po fínsky nevie zaťať ani slovo. To mu však nebránilo, aby vo „fínčine“ mlel, akoby sa narodil v saune s fľašou vodky.

Sem pukka, täm pukka, bränkka goolla! Počúvali chalani z Orange HK20 na prednáške falošného trénera, ktorú sme celú nahrali na skryté kamery. Počiatočné rozpaky nahradila bujará zábava, a keď sme celý chyták odhalili, chalani – tak ako minulý rok – opäť ukázali, že majú zmysel pre humor a vedia si vystreliť nielen na bránku, ale aj zo seba.

A aj keď z prednášky Branku Neminnema asi veľa vedomostí nepobrali, napokon turnaj ukončili na peknom siedmom mieste. Kto si však medailu zaslúži určite, je náš falošný fínsky konzultant. Kiitos, asiakas! Kiitos, pojat! Kiitos, Branku! Kiitos, Matěj!

 

Odhalenie: Suchá príprava po fínsky

Teasing: Fínsky tréner prichádza

Pokračovanie: Na ľade

Vyhodnotenie šampionátu

11.1.2016, Jana Divišová, Account Manager Senior