Zlatý Klinec. Jeden z vrcholov života kreatívca je už za dverami. Prihlášky odoslané a teraz nám zostáva už len čakať na to, ktoré z prác to dotiahnu k shortlistu a z ktorých sa budeme tešiť priamo na pódiu.

Držte nám palce a vidíme sa v piatok v Istropolise.

Nadácia Orange – Krajší svet na Pohode

Nadácia Orange každoročne prezentuje svoje aktivity na letnom festivale Pohoda. A keďže dlhoročným mottom nadácie je “robiť svet krajším”, rozhodli sme sa túto myšlienku vziať doslovne.

Kategória – OOH

Zlatý Bažant – Predpoveď počasia

Súčasťou kampane na Zlatý Bažant 73 bola aj predpoveď počasia. V deň oslobodenia sme televíznych divákov prekvapili predpoveďou počasia, ktoré vyzeralo rovnako, ako v 70tych rokoch. V rámci sponzorského odkazu ho uviedla legendárna Nora Beňačková

Kategória – Media


J&T Banka – Elita

Na svojom blogu Jet.sk prináša J&T Banka inšpiratívne príbehy o úspešných a bohatých ľuďoch. Hľadali sme darček pre klientov a vznikol nápad vydať tieto populárno-vedecké články ako knihu.
Aby sme nezapadli do priemerných publikácii typu “100 ľudí, ktorí…” navrhli a zrealizovali sme elegantnú a minimalistickú grafickú formu , hodnú privátnej banky.

Kategória – Techniques

FunFón – 1. Apríl

1. apríl je sviatkom, keď si ľudia robia zo svojich kamarátov srandu, snažia sa ich vtipne nachytať, robia si z nich “šoufle”!
Práve preto sa FunFón rozhodol tento dátum využiť pre seba, pretože ktorá iná slovenská značky by mala byť spojená s najvtipnejším dátumom v roku! FunFón umožnil svojim zákazníkom vtipne nachytať svojich kamarátov. Nie štandardne, ale tak, že si FunFónistii mohli na “telefonické nachytávky” najať toho najpovolanejšieho zábavného týpka a tým je Pišta Lakatoš, najväčší King funfónistov.

Kategória: Interactive & Online

FunFón – Centofka

Funfón potreboval vyhrať agresívny cenový boj s konkurenciou. Rozhodol sa preto, ako prvý operátor, dať Funfónistom do rúk cenu volaní a esemesiek. Nech sami rozhodnú, za koľko chcú volať.

Cenu si Funfónosti mohli znížiť cez interaktívny flashový post, dostali na to však len 72 hodín…

Kategória : Interactive & Online

Orange Slovensko – Fínsky Tréner

Mladí hokejisti z Orange HK20 každoročne počas Vianočných sviatkov bojujú na juniorským majstrovstvách sveta o titul. Ako však počas tohto hektického obdobia zaujať a udržať pozornosť publika?

Vytvorili sme fiktívnu postavu fínskeho trénera, ktorý prišiel chlapcom pomôcť s prípravou.

Kategória: Film

J&T Banka – Investičný vklad

Najlepšie riešenie leží medzi dvoma krajnosťami.

Kategória: Film

J&T Banka – Šťastie

Pohľad experta preniká pod povrch – do samotnej podstaty.

Kategória : Print

J&T Banka – Dlhodobo najvýhodnejší vklad

Iba jediná banka ponúka dlhodobo najvýhodnejší terminovaný vklad. Dokonca ani netreba hovoriť ktorá.

Kategória: Rádio

JTB radio

Palma – Čo počujú deti

Nestrašte deti cviklou, urobte im radšej pomazánku a naučíte ich jesť zeleninu za 5 minút.

Kategória : Rádio

Palma – Co pocuju deti

Palma – Naučte deti jesť zeleninu za 5 minút

Keď sa deti boja brokolice, stačí z nej urobiť pomazánku. Málo populárnemu segmentu margarínov sme našli relevantné miesto – základ pre zeleninové nátierky.

Kategória: Film

Slovenská správa jaskýň – Periskopy

Aby ľudia videli, že aj pod povrchom zeme sa ukrýva more neobjaveného, vytvorili sme podzemné periskopy s ktorými sa dá nahliadnuť do najkrajších slovenských jaskýň.

Kategórie : OOH & Media

Pohoda 2015

Bábätkám v logu Pohody tiahlo na dvadsiatku, no do roku 2015 ani nemukli. Najvyšší čas naučiť ich hovoriť. MAKE MY LOGO TALK!

Kategórie : Kampaň, Interactive & Online, Techniques

Orange – SQLá práca

Orange dlhodobo hľadal DWH administrátora so skvelou znalosťou SQL databáz. No žiadny z kandidátov nespĺňal náročné požiadavky a na pozíciu sa hlásili iba absolventi. Miesto prehŕňania sa životopismi nekvalifikovaných uchádzačov, sme sa rozhodli vytvoriť prvé sito už v samotnej žiadosti. Ak si totiž chcel zaslať svoj životopis, musel si sa najprv hacknúť do databázy na našej stránke a tam nechať svoj kontakt.

Kategória : Interactive & Online

HB Reavis – Stanica Nivy

HB Reavis pripravuje unikátny projekt prestavby chátrajúcej autobusovej stanice Nivy na moderné nákupné centrum. A unikátny projekt, potrebuje aj unikátnu prezentáciu: Okrem celkového Corporate Identity sme preto kombináciou 3D mapy a animácie vytvorili &živé& mesto, ktoré veľmi názorne odprezentovalo prednosti lokality i projektu, na veľtrhu v Cannes.

Kategória: Interactive & Online

Zlatý Bažant – Olympiáda

Počas olympiády dokáže Zlatý Bažant urobiť aj zo súperov priateľov.

Kategória : Print

LIDL – Žihadielko

Ako rozhodnúť kde Lidl postaví desať nových ihrísk? Vyrobili sme kampaň, ktorá slúžila mestám ako nástroj na tvorbu vlastných podkampaní. Kampaň, ktorá rezonovala celým Slovenskom, zomkla obyvateľov miest, jej hymna bola počas spustenia najsledovanejším youtube videom na Slovensku a vyzbierala viac ako dva a pol milióna hlasov pre dobrú vec.

Kategórie : PR, Kampaň, Branded Content

Zlatý Bažant – Mamičky

Teraz si môžete byť naozaj istí, že Radler 0,0 neobsahuje ani kvapku alkoholu. Dohliadajú na to najlepší kontrolóri kvality – hurbanovské mamičky.

Kategória : Film


Zlatý Bažant - Otvoriť a zatvoriť je WOOW

Radler 00 priniesol inováciu – 0,5l PET fľašu, čím sa ešte viac priblížil segmentu soft-drinkov. Obskúrny benefit sme odkomunikovali prostredníctvom insightu – čo sa raz otvorí, musí sa dať aj zavrieť!

Kategória : Film

Zlatý Bažant 73 – Výklad v OD Dunaj

Pivo ako zo starej doby dostalo aj kampaň ako z roku 1973.
“Originálny” outdoor z doby minulej – výklad v OD Dunaj sme použili na predstavenie nového piva a zároveň pozýval ľudí do pop-up Pohostinstva 73.

Kategórie: Media, OOH

Zlatý Bažant 73 – kampaň

Pivo ako zo starej doby dostalo aj kampaň ako z roku 1973.

Kategória: Kampaň

Zlatý Bažant 73 – Postre

Kategória: Print & Poster

 

 

 

Zlatý Bažant 73 – Rím, Hrdosť, Pokrok

Pivo ako zo starej doby dostalo aj kampaň ako z roku 1973.

Kategória: Film

Zlatý Bažant 73 – rádio

Kategória : rádio

zlaty bazant 73

 

Zlatý Bažant – Nemiešajte alkohol so šoférovaním

Kategória : rádio

Nemiesajte alkohol so soferovanim

Naturea – Aby váš psík nebol váš vodca 

Každý majiteľ psa už zažil moment,
keď ani nevedel ako sa to stalo a zrazu bol pánom situácie jeho domáci miláčik. Pod tlakom okolností sa podriadil jeho diktátu a robil presne to, čo mu bolo „prikázané“. Hlavnou myšliekou kampane je práve preto chovateľské pravidlo číslo jeden: „Pes by nikdy nemal byť vodcom svorky. Vždy musí podliehať príkazom človeka.“

Kategórie – OOH & Print a Poster